Karta Nauczyciela 2013 – projekt zmian zaakceptowały samorządy

Wydawało się, że to strona samorządowa będzie chciała zablokować zmiany w Karcie Nauczyciela, bowiem wypracowany kompromis dalece odbiegał od zaproponowanych rozwiązań. Samorządy jednak pozytywnie zaopiniowały projekt zmian, zaznaczając przy tym, że niestety proponowane rozwiązania nie mają charakteru zmian systemowych, a szkoda.

3 dni urlopu na żądanie dla nauczycieli szkół feryjnych
Z aprobatą przyjęto zmiany dotyczące zasad udzielania urlopów wypoczynkowych w szkołach feryjnych tj. przyznanie nauczycielom prawa do 47 dni roboczych urlopu wykorzystywanego zgodnie z planem urlopów. Zaproponowano jednak przyznanie nauczycielom prawa do 3 dni urlopu na żądanie.
Zapamiętaj
Obecnie nauczyciele w szkołach feryjnych nie mogą korzystać z urlopu na żądanie i resort edukacji nie planował tego zmieniać. Zaskakująca jest propozycja przyznania 3 dni urlopu na żądanie, gdy wszyscy inny pracownicy, w tym nauczyciele placówek nieferyjnych, mają prawo do 4 dni urlopu do wykorzystania poza uzgodnionym planem.
Zgoda na krótszy urlop zdrowotny
Choć rozwiązania dotyczące urlopu dla poratowania zdrowia zaproponowane przez ministerstwo odbiegają od postulatów samorządowców, przedstawione regulacje są „mniejszym złem” i częściowo wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom, w związku z tym zostały ocenione pozytywnie.
Zapamiętaj!
Warto przypomnieć, że nowym regulacjom dotyczącym urlopu dla poratowania zdrowia sprzeciwia się Związek Nauczycielstwa Polskiego, który w swojej opinii podkreślił, że urlop zdrowotny po 20 latach pracy nie ma już żadnego związku z profilaktyką zdrowotną, bowiem po tylu latach pracy jest na nią za późno.
Zastosuj!
Więcej na temat planowanych zmian dotyczących urlopu dla poratowania zdrowia w artykule „Urlop dla poratowania zdrowia – rok w całej karierze”.
Reklamy

0 Responses to “Karta Nauczyciela 2013 – projekt zmian zaakceptowały samorządy”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s
6 - latki w szkole agresja w szkole arkusz organizacji szkoły awans nauzyciela awans zawodowy Bezpieczeństwo dzieci bezpieczeństwo i opieka nad 6 - latkami bezpieczeństwo nad wodą Bezpieczna szkoła bhp bompa w szkole czyn karalny dodatek funkcyjny dodatkowe wynagrodzenie roczne dodatkowy urlop macierzyński Dokumentacja szkolna dokumentacja wycieczki i imprezy szkolnej dyrektor szkoły godziny doraźnych zastępstw impreza szkolna Kadry w Oświacie Karta Nauczyciela 2013 Karta Nauczyciela 2014 kontrola stanu bhp kuratorium oświaty kwalifikacje nauczyciela monitoring w szkole nauczyciel mianowany nauczyciel stażysta nowa Karta Nauczyciela obowiązek nauki obowiązek szkolny obowiązki dyrektora ocena dorobku zawodowego odwołanie od decyzji dyrektora Okresowe kontrole opieka nad uczniami pensum nauczyciela plan nadzoru plan rozwoju mianowanego początek roku szkolnego rada pedagogiczna rada rodziców reforma 2009 reforma programowa remont w szkole rozporządzenie o kwalifikacjach sala gimnastyczna stan nieczynny Statut szkoły staż nauczyciela sytuacje kryzysowe teczka nauczyciela trzynastka 2013 trzynastka nauczycieli trzynastka w szkole trzynastka za 2013 rok Urlop dla poratowania zdrowia urlop rodzicielski urlop wypoczynkowy nauczyciela urlop zdrowotny urlop zdrowotny 2014 wagary wizytacja kuratorium wniosek o awans wycieczka szkolna wycieczki szkolne wynagrodzenia nauczycieli wypadek w szkole wyższe pensum wyższy stopień awansu zapobieganie wagarom zatrucie w szkole zespół szkół zielona szkoła
Reklamy

%d blogerów lubi to: