Nowe rozporządzenie o kwalifikacjach nauczycieli!

Dotychczasowe rozporządzenie o kwalifikacjach było bardzo trudno interpretować dyrektorom. Nie na wszystkie stanowiska i nie do wszystkich typów szkół były określone szczegółowe kwalifikacje i dlatego zatrudniając nauczyciela musiałeś sięgać do wielu przepisów, a i tak nie miałeś pewności, czy prawidłowo ustaliłeś jego kwalifikacje. Teraz to się zmieni! Resort edukacji przygotował nowe rozporządzenie w sprawie ustalania kwalifikacji. Poza tym, że precyzyjnie określa wymagania na wszystkie stanowiska w szkołach i placówkach oświatowych, to jeszcze wskazuje jakie kwalifikacje powinny mieć osoby na stanowiska, na które dotychczasowe przepisy nie zawierały wymogów kwalifikacyjnych. Na mocy nowego rozporządzenia nie będziesz jednak już mógł zatrudniać nauczycieli na podstawie tzw. zbliżoności wykształcenia z nauczanym przedmiotem i rodzajem prowadzonych zajęć. Ponadto rozporządzenie zaostrza wymagania kwalifikacyjne na niektóre stanowiska.

Problemy jakie możesz napotkać w związku ze zmianami tym to:

  • Na podstawie jakich przepisów powinieneś zatrudniać nauczycieli od 1 września?
  • Co powinieneś zrobić z już zatwierdzonymi kwalifikacjami, gdy rozporządzenie zacznie obowiązywać?
  • Czy mimo usunięcia z rozporządzenia przepisów o zbliżoności nadal będziesz mógł zatrudniać nauczycieli, którym zbliżyłeś kwalifikacje na podstawie starego rozporządzenia?
  • Których nauczycieli nie obejmą zmiany rozporządzenia?
Reklamy

0 Responses to “Nowe rozporządzenie o kwalifikacjach nauczycieli!”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s
6 - latki w szkole agresja w szkole arkusz organizacji szkoły awans nauzyciela awans zawodowy Bezpieczeństwo dzieci bezpieczeństwo i opieka nad 6 - latkami bezpieczeństwo nad wodą Bezpieczna szkoła bhp bompa w szkole czyn karalny dodatek funkcyjny dodatkowe wynagrodzenie roczne dodatkowy urlop macierzyński Dokumentacja szkolna dokumentacja wycieczki i imprezy szkolnej dyrektor szkoły godziny doraźnych zastępstw impreza szkolna Kadry w Oświacie Karta Nauczyciela 2013 Karta Nauczyciela 2014 kontrola stanu bhp kuratorium oświaty kwalifikacje nauczyciela monitoring w szkole nauczyciel mianowany nauczyciel stażysta nowa Karta Nauczyciela obowiązek nauki obowiązek szkolny obowiązki dyrektora ocena dorobku zawodowego odwołanie od decyzji dyrektora Okresowe kontrole opieka nad uczniami pensum nauczyciela plan nadzoru plan rozwoju mianowanego początek roku szkolnego rada pedagogiczna rada rodziców reforma 2009 reforma programowa remont w szkole rozporządzenie o kwalifikacjach sala gimnastyczna stan nieczynny Statut szkoły staż nauczyciela sytuacje kryzysowe teczka nauczyciela trzynastka 2013 trzynastka nauczycieli trzynastka w szkole trzynastka za 2013 rok Urlop dla poratowania zdrowia urlop rodzicielski urlop wypoczynkowy nauczyciela urlop zdrowotny urlop zdrowotny 2014 wagary wizytacja kuratorium wniosek o awans wycieczka szkolna wycieczki szkolne wynagrodzenia nauczycieli wypadek w szkole wyższe pensum wyższy stopień awansu zapobieganie wagarom zatrucie w szkole zespół szkół zielona szkoła
Reklamy

%d blogerów lubi to: