Jak przygotować informacje o realizacji planu nadzoru pedagogicznego?

Na podstawie opracowanego planu nadzoru, przed zakończeniem bieżącego roku szkolnego musisz przedstawić radzie pedagogicznej i radzie rodziców informację o realizacji planu nadzoru (§ 7 ust. 4 rozporządzenia o nadzorze):
1. radzie pedagogicznej informacje najlepiej przekaż podczas rady podsumowującej pracę szkoły,
2. radzie rodziców – w formie przyjętej w regulaminie współpracy szkoły z rodzicami (np. przekaż ją na piśmie prezydium rady rodziców, bądź zreferuj osobiście podczas zebrania rady rodziców).

Spójność informacji o realizacji nadzoru z przyjętym planem

Pamiętaj, że pisząc informację o realizacji planu nadzoru pedagogicznego w Twojej szkole musisz odnieść się do zadań, które zaplanowałeś w swoim planie nadzoru pedagogicznego. Informacja o realizacji planu nadzoru pedagogicznego musi być spójna z przyjętym planem nadzoru pedagogicznego.

Elementy informacji o realizacji planu nadzoru

Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego powinna zwierać w szczególności:

1. Podstawę prawną
2. Zakres wykonania planu

Określając zakres wykonania planu musisz punkt po punkcie odnieść się do Twojego planu nadzoru. (tj. badań szkolnych, hospitacji, szkoleń nauczycieli i innych informacji zawartych w planie). Tu podajesz także informację o:
wykonaniu badań kuratora (jeżeli były realizowane w Twojej szkole)
wykonaniu zadań wyznaczonych przez MEN
wykonaniu zadań wynikających z Twoich priorytetów (jeżeli je wyznaczyłeś)
wykorzystaniu wyników nadzoru pedagogicznego z lat poprzednich.

3. Wnioski z tegorocznego sprawowania nadzoru, do doskonalenia dalszej pracy szkoły,
4. Informacje dodatkowe, tzn. realizowane poza planem nadzoru.

Mogą to być informacje szczegółowe o osiągnięciach i pracy nauczycieli, uczniów, sytuacji szkoły w środowisku, jej potrzebach i planowanych kierunkach rozwoju, czy rozbudowy.

Uwaga!

Nawet, jeśli twoja placówka w tym roku nie została wyznaczona do wizytacji i badań, to wcale nie znaczy, że jesteś zwolniony z podejmowania tych zagadnień, dokonania ich analizy i oceny stanu. W kolejnych latach w trakcie kontroli możesz zostać rozliczony za sposób organizacji nadzoru w poprzednich latach jego sprawowania.

Reklamy

0 Responses to “Jak przygotować informacje o realizacji planu nadzoru pedagogicznego?”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s
6 - latki w szkole agresja w szkole arkusz organizacji szkoły awans nauzyciela awans zawodowy Bezpieczeństwo dzieci bezpieczeństwo i opieka nad 6 - latkami bezpieczeństwo nad wodą Bezpieczna szkoła bhp bompa w szkole czyn karalny dodatek funkcyjny dodatkowe wynagrodzenie roczne dodatkowy urlop macierzyński Dokumentacja szkolna dokumentacja wycieczki i imprezy szkolnej dyrektor szkoły godziny doraźnych zastępstw impreza szkolna Kadry w Oświacie Karta Nauczyciela 2013 Karta Nauczyciela 2014 kontrola stanu bhp kuratorium oświaty kwalifikacje nauczyciela monitoring w szkole nauczyciel mianowany nauczyciel stażysta nowa Karta Nauczyciela obowiązek nauki obowiązek szkolny obowiązki dyrektora ocena dorobku zawodowego odwołanie od decyzji dyrektora Okresowe kontrole opieka nad uczniami pensum nauczyciela plan nadzoru plan rozwoju mianowanego początek roku szkolnego rada pedagogiczna rada rodziców reforma 2009 reforma programowa remont w szkole rozporządzenie o kwalifikacjach sala gimnastyczna stan nieczynny Statut szkoły staż nauczyciela sytuacje kryzysowe teczka nauczyciela trzynastka 2013 trzynastka nauczycieli trzynastka w szkole trzynastka za 2013 rok Urlop dla poratowania zdrowia urlop rodzicielski urlop wypoczynkowy nauczyciela urlop zdrowotny urlop zdrowotny 2014 wagary wizytacja kuratorium wniosek o awans wycieczka szkolna wycieczki szkolne wynagrodzenia nauczycieli wypadek w szkole wyższe pensum wyższy stopień awansu zapobieganie wagarom zatrucie w szkole zespół szkół zielona szkoła
Reklamy

%d blogerów lubi to: